نی نی نامه | نامه دوم
سید مهدی سیدی


سید علی نازنین بابا!

عید غدیرت مبارک، باباجان! امسال یک نفر دیگر هم به سیدهای فامیل اضافه شد؛ خوش به حال آن هایی که نیت دارند روز غدیر، هفت تا سید ببوسند؛ البته باید نگذاریم با سبیل های کلفت یا رژ لب های قرمز پر رنگ، صورتت را ببوسند! حیف پوست نازک صورت و لب و پیشانی تو نیست؟ به هرحال پدر باید محافظ پسر باشد؛ الکی که نیست!

تبصره) البته در جریان باش که خودم از این قاعده «ممنوعیت بوسه» استثناء هستم: سه بوسه کز دو لبت کرده ای وظیفه من – اگر ادا نکنی قرض دار من باشی.

سه بوسه کز دو لبت کرده ای وظیفه من
اگر ادا نکنی قرض دار من باشی

دو شب پیش، برایت یک جشن تولد خیلی کوچولو گرفتیم، یک کیک کاکائویی دایره ای ۲۵ هزار تومانی، با یک شمع «عدد هفت» که شعله اش زیر باد کولر به سختی زنده می ماند؛ به نشانه هفت روزگی ات؛ اما در شرایطی که تو زیر دستگاه فتوتراپی با لامپ های آبی خوابیده بودی و دست و پا می زدی تا زردی ات خوب شود. پس ناچار شدیم کیک و جمعیت سه نفره مان را به کنار تو برسانیم؛ اما تو با چشم بند سفید رنگت نمی توانستی ماجرا را ببینی اما عجیب که گاهی می خندیدی و دلبری می کردی؛ عجب ناقلایی هستی، به همین زودی رسم بزرگترها را یاد گرفتی که می شود به چیزهای ندیده هم خندید و مسخره بازی درآورد!

دکتر بیمارستان چمران گفته باید ۴۸ ساعت زیر دستگاه باشی و ما همان شب تو را برهنه با اجاره هرشب ۷۰ هزار تومان، زیر دستگاه خواباندیم.
بعد از ۴۸ ساعت که از تو آزمایش خون گرفتیم، عدد زردی ات از ۱۲ به ۸ رسیده و این یعنی که خوب شده ای و گفته اند زردی دیگر بر نمی گردد؛ ان شاءالله.

تو کاملا سالمی، الحمدلله؛ اما دیدنت زیر این دستگاه پر از اشعه متراکم آبی رنگ، سخت و رقت انگیز بود و اصلا تحملش برای یک پدر و مادر تازه کار ساده نبود؛ انگار همین غصه های کوچک است که کنتور عمر پدر و مادر را روی دور تند تنظیم می کند و ریش و موهایشان را زودتر از دیگران، آردمالی می کند.

بابایی! می دانی چه خبر شده؟ سکه به مرز ۴ میلیون رسیده و پراید از ۴۰ میلیون رد شده؛ دو وزیر عزل شده و آقای روحانی از مجلس کارت زرد گرفته، دادگاه مفسدان اقتصادی هم در جریان است؛ پس خیلی هم دور از انتظار نیست که یک بسته پوشک رکورد شکنی کرده و از ۹۰ هزار تومان رد شود. پس مراقب وعده های ریخت و پاشت باش؛ باید فرمول های اقتصاد مقاومتی را یاد بگیری؛ یکی می گفت باید برگردیم به دوران مادربزرگ ها و به جای پوشک های گران از جله های ارزان استفاده کنیم!! ولی بیخیال؛ تو غمت نباشد، این نیز بگذرد. بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوم؛ فقط بابایی؛ تو بخند؛ بخند عزیزم!

هفت شهریور ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید