| معصومه شهابی |
انقلاب اسلامی تنها در معنویت و ارزشهای اسلامی خلاصه می شود و هدف اصلی و بنیادی آن محسوب می شود. رفع فقر و محرومیت، رفاه و پیشرفت، آسایش و آرامش مردم جامعه اسلامی از دیگر اهداف این انقلاب باشکوه است.
جانب انصاف را که رعایت کنیم گاه از آرمانهای انقلاب دور شده ایم و گاه همسو! انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ با آرمانهای باشکوهی به پیروزی رسید، ارمانهایی که جوانان بسیاری جان خود را در راه آن فدا کردند و بسیاری دیگر شکنجه های آن را با صبوری پذیرفتند.
در چهل سالگی انقلاب نمی توان چشم بر روی خوبی های این انقلاب و تلاشهایی که در این سالها شده است، بست و تنها به گفتن نقطه ضعف ها پرداخت.
هر انقلابی برای تداوم نیاز به نقشه راه دارد که آن هم توسط رهبر آن پایه ریزی می شود. مقام معظم رهبری به عنوان رهبر کنونی انقلاب اسلامی این نقشه راه را در پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی ترسیم نمودند.

مقام معظم رهبری به عنوان رهبر کنونی انقلاب اسلامی این نقشه راه را در پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی ترسیم نمودند

اکنون در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرار داریم. مسلما تشکیل دولت اسلامی نیاز به زمان، تلاش، مجاهدت و مهم تر از همه بصیرت دارد چرا که در دوران اولیای الهی نیز تشکیل حکومت اسلامی با سختی هایی همراه بود.
در طی این سالها نیز دشمنان آرام ننشسته اند و تمام تلاش خود را برای براندازی این نظام اسلامی به کار بسته اند و در مقابل جبهه حق نیز باید تمام نیرو و تلاشش را در این مبارزه به کار گیرد.
بعد از انقلاب اسلامی با نفوذ تفکرات غیر اسلامی به ویژه لیبرالیسم و سرمایه داری دولت هایی برسر کار آمدند که کم یا بیش از مسیر اصلی انقلاب خارج شدند و حالا در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، برخی انقلابیونی که قرار بود عدالت را در میان جامعه برقرار کنند و مرزبندی ها را از میان بردارند و زمانی از گرفتن حقوق برای خود و خانواده شرمنده می شدند، امروز سوار شدن بر ماشینهای لوکس و زندگی در خانه های مجلل و حقوقهای نجومی را حق مسلم خود می دانند.
اما هنوز خون شهیدان و تداوم راهشان برای جامعه اسلامی ارزشمند است، هنوز بصیرت چراغ راهمان است و هنوز امیدمان به روزی است که دولت انقلابی عدالتخواه در رأس امور کشور قرار بگیرد هر چند امروز هم نیروهای انقلابی عدالتخواه بسیارند.
ایستادگی، صبوری و بصیر بودن برای رسیدن به تمدنی که قرار است به ظهور مولایمان(عج) ختم شود، بهترین راه این مسیر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید