طرحی جذاب از مادری خلاق!
طی این طراحی زیبا، دوستان و آشنایان موظفند برای دختری ۷ ساله نامه بنویسند و او هم به دلخواه پاسخ دهد تا خواندن و نوشتن برایش لذتبخش گردد. مادر هم پستچی این داستان شده. او می گوید: هدفم این بود که دخترم از هم اکنون قصه های تلخ و شیرین واقعی و سرشار از تجربه و حکمت بیاموزد و با وجود ارتباطات ناسالم این روزها، با اقوامش مرتبط شده و پیوندهای سالم جایگزین روابط مسموم گردد.
خودم هم از دل این نامه نگاری ها، علاقه مندی هایش را خواهم شناخت و تنوع استعدادهایش را کشف خواهم کرد.
آفرین به مادران خلاق و هنرمند ما. (نگار بانو)

هر چه فکر می کنم نمی توانم با خودم کنار بیایم؛ دنیای مجازی و جذابیت هایش بد جور فکر و ذهنم را درگیر فرداهای تیره و تاری کرده که انتظار می کشند روشنی های امروز فرزندم را ببلعند.
درس می خوانم، کار می کنم، در محل کار یا آشپزخانه، فرقی نمی کند. فکرم همه جا مشغول است به آفت های خدا نداده ای که گریبان گیرمان شده اند. من مادرم و قبل از آن یک زن!
حتما می توانم راهی پیدا کنم برای نجات کودک دلبندم.
ارتباط با اقوام و دوستان مورد اطمینان می تواند جایگزین بسیار خوبی باشد، اما چگونه؟!
چگونه می توانم ارتباط های کمی سخت خانوادگی را جایگزین ارتباط های راحت و در دسترس مجازی سازم؟!
دخترم هفت سال اول زندگی اش را سپری کرده، آزادی های این دوره را هم کم و بیش تجربه کرده، اما با نظارت و حمایت پدر و مادر. در آستانه ورودش به اجتماع و برای هفت سال دوم و بقیه ی سالها که کمتر کنارش خواهم بود چه کسی حمایت یا هدایتش خواهد کرد؟

نگرانم و چاره ای بهتر از نوشتن و راهی مفیدتر و موثرتر از آن پیدا نکردم!

نگرانم و چاره ای بهتر از نوشتن و راهی مفیدتر و موثرتر از آن پیدا نکردم!او تازه با سواد شده و برای این که لذت های پر جاذبه و اکثرا پوچ سیستم آموزش مان در دلش جا خوش نکند و به خانواده و روابطش پای بند بماند و به مدرسه و آموزشش علاقه مند شود صلاح است در کنار مادری هایم مدتی نقش پستچی را بازی کنم.
برایش بنویسید
او هم برای شما می نویسد
رد و بدل کردنش با من!
از تلخ و شیرین زندگی تان، روابط و دوستیهای تان، به دست آوردن ها و از دست دادن هایتان، برایش از محبت ها و بی مهری هایی که دیده اید و از نتایجش بنویسید.
داستان زندگی شما می تواند قصه شب این روزهای دخترم و نقشه ی پیش روی فرداهایش باشد.
(طیبه توکل)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید