| سید مهدی سیدی |

معتقدم امام جماعت مسجد اگر فقط چند ویڑگی ساده داشته باشد، مردم دورش را می گیرند و نمازگزاران مسجدش، بسیار می شوند:
نخست آنکه منضبط باشد، هرشب پیشتر از نمازگزاران، خودش را به مسجد برساند و اولین نفر نباشد که بلافاصله بعد از نماز از مسجد بیرون می زند. نه آنکه بخواهد به همه مسافرت ها و برنامه هایش برسد و یک خط در میان بر محراب نمازش حاضر شود.
دیگر آنکه مردمی، ساده و بی آلایش باشد. ریخت و شمایلش شبیه مردم باشد، آنگونه که مردم با او صمیمی شوند و محرم اسرارش بدانند.
سوم آنکه روز به روز بر دانش خود اضافه کند و سرمایه معنوی و اخلاقی خود را ارتقاء دهد، پس هر مقدار که بر سنش افزوده می شود بر نورانیت چهره و صفای باطنش افزوده شود.

پی نوشت:
۱- در کاشان، هرگاه که به مسجد مرحوم آیت الله رضوی می روم، حالم خوب می شود و حس پاکیزگی وجودم را سرشار می کند. حجت الاسلام اسلامی تبار، واجد همان ویڑگی هایی است که در ابتدا شمردم؛ به انضمام اینکه لهجه کاشانی او به هنگام مراوده و سخنرانی، محضرش را دلپذیرتر می کند.
۲- حاج آقای اسلامی تبار، جمعه شب ها در مسجد، جلسه تفسیر دارد؛ بلافاصله بعد از نماز در میان گروه هایی که در مسجد باقی مانده اند حدود بیست الی سی دقیقه، آیات قرآن را تفسیر می کند. امشب (دوم فروردین ۹۸) به آیه ۲۵ سوره رعد رسیده بود. گفتاری درباره اولوالباب و گروه های مقابل؛ بسی چسبید و روح افزا بود، الحمدلله رب العالمین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید