| سید مهدی سیدی | 

از جانب دوستی شفیق، صاحب اشتراک سه روزه رایگان فیلمیو شدم. هنگام گشت و گذار شبانه در سایت، خیلی اتفاقی با پرفروش ترین انیمیشن ایرانی روبرو شدم. از زمان اکران عمومی فیلم نیت کرده بودم این محصول متفاوت و جریان ساز ایرانی را ببینم و بالاخره بعد از مدت ها، شب اول ماه رمضان، فیلشاه را دیدم.

 تقریبا تا میانه فیلم داشتم به ناامیدی کامل می رسیدم که ناگهان فهمیدم فیلمنامه قرار است بیننده را از یک ماجرای فانتزی کودکانه غوطه ور در داستان حیوانات، به یکی از مهم ترین ماجراهای صدر اسلام انتقال دهد: ماجرای حمله پادشاهی خودخواه با لشگری از فیل ها که می خواهد کعبه را ویران کند.

 انتخاب زاویه متفاوت برای روایت داستانی که زیاد شنیده شده، توسط فیلم نامه نویس بسیار لذیذ و دلچسب بود

 انتخاب زاویه متفاوت برای روایت داستانی که زیاد شنیده شده، توسط فیلم نامه نویس بسیار لذیذ و دلچسب بود. گرچه به نحوی فاحش معلوم بود تهیه کنندگان و کارگردان فیلم بیش از آنکه برای طراحی سناریوی کار وسواس داشته باشند برای فناوری ساخت و ایجاد یک محصول حرفه ای پویانمایی نزدیک به استانداردهای جهانی، وسواس به خرج داده اند.

 جدای از سوڑه یابی حرفه ای و انتخاب، زاویه نگاه خیلی متفاوت به داستان، متن فیلم نامه از ضعف های جدی رنج می برد، دیالوگ ها نسبتا ضعیف و نه تنها غیر کودکانه که غیر بزرگسالانه است، اسم گذاری کاراکترها در بعضی موارد نچسب است و عملا فیلمنامه از عهده انتقال مضمون آسمانی و انسانی داستانی قرآنی، بر نیامده است.

 ولی به هر تقدیر دیدن این پویانمایی را توصیه می کنم به ویڑه اگر کسی همت کند آن را در جمع خانواده و در کنار فرزندان تماشا کند.

اگر قبل یا بعد از مشاهده فیلشاه، به تفسیر سوره فیل هم نگاهی بیندازید بیشتر متلذذ خواهید شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید