| سید مهدی سیدی | 

«عصر جدید» به اندازه کافی جذاب و دلپذیر بود؛ و البته خیلی کمتر از شوهای رایج تلویزیونی، نچسب و یا اعصاب خردکن بود. به همین جهت توانست رضایت طیف وسیعی از آدم های جامعه را به دست آورد. مهم این است که این برنامه با هوشمندی کافی توانسته است جای خودش را در سبد مصرف رسانه ای ایرانیان باز کند و خیلی زود به یک برند مشهور و دنبال کردنی تبدیل شود.

 حتما درباره عملکرد احسان علیخانی، داوران مسابقه، مدیران تلویزیون و همه ارکان این برنامه نقدهای بسیاری وجود دارد که می شود سر فرصت به آن پرداخت. اما طبیعتا در لحظه کنونی، باید ظرفیت عظیم این برنامه را قدر دانست و سپاسگزارانه نکاتی را استخراج کرد.

 یک نکته مهم

پس از یک رقابت سنگین و نفس گیر، «فاطمه عبادی» با دریافت حدودا شش و نیم میلیون رای مردمی به عنوان برنده نهایی انتخاب شد.

از بررسی عالمانه این انتخاب می توان تحلیل های روانکاوانه و یا جامعه شناسانه خوبی به دست آورد.

 به گمان من می رسد یکی از لطایف این انتخاب آن است که هموطنان ما امروز بیش از هر چیز دیگر برای دریافت «معنا» اشتیاق و احتیاج دارند؛ درست در عصر و دورانی که زندگی بشر از معنا تهی شده و افعال و ایده ها و کالاها از معنای متعالی خالی شده و متن زندگی به پوچی کشیده است.

 فاطمه عبادی توانست با تلفیق سناریوی داستانی و امر هنری، معانی مورد احتیاج مردم را عرضه کند و این همان چیزی است که می تواند نظر طیف وسیعی از مصرف کنندگان رسانه را به خود جلب کند.

 نسخه تجویزی

اصحاب فرهنگ و هنر، همزمان با اتخاذ رویکردهای خلاقانه و هنرشناسانه، نسبت به تولید و توزیع معنا اهتمام بورزند تا شاهد اقبال مخاطب باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید