| سید مهدی سیدی |

«قدم نگار کربلا» مجموعه متن های کوتاهی است که آن ها را در طول سفر زیارت اربعین (مهرماه ۱۳۹۷) نوشته ام. این مطالب به محض تحریر و با کمترین ویرایش و یا حتی پژوهش، در کانالی تلگرامی بارگذاری می شد تا مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد. همچنین جاماندگان اربعین بتوانند با خواندن آن مقداری در حال و هوای این سفر روحانی شریک شوند.

بعداً معلوم شد فراتر از انتظار، تعداد بسیاری از افراد شناس و ناشناس، رفته ها و جامانده ها، قدم نگار را خوانده و تا حدودی به تجربه زیسته آن پیوسته و هم ذات پنداری کرده اند. البته عده ای انتقاد داشتند که چرا حجم احساسات در متن ها کم است و برخی ایراد گرفتند که چرا نوشته ها احساسی است و کمتر اطلاعات عینی در آن گنجانده شده است. اما باید بپذیریم که تلاطم های سفر، محدودیت های فنی و البته اولویت حالات معنوی، باعث می شد متن ها، کیفیت روزهای سکون و سکوت را نداشته باشد.

در مجموع، قدم نگار کربلا در قالب ۲۲ متن، ۷۰ نکته و ۴۰ عکس میدانی، تجربه ارزشمندی بود که توانست بخشی از تجربیات پیاده روی را مستند کند.

اینک این مجموعه در قالب یک فایل مدون منتشر می شود تا افرادی که تمایل به سفر اربعین دارند با مطالعه آن به شناخت وسیع تر و دقیق تری از این سفر دست پیدا کنند. البته مطلع هستم که تعدادی از دوستان دیگر نیز چنین تجربه ای را به صورت جداگانه، عملی کرده و کانال هایی را راه انداخته اند که مطالعه آن ها را نیز توصیه می کنم.

از همراهی شما ممنونم و امیدوارم این نمونه از تجربه نگاری ها، به عنوان یک فرهنگ عمومی، توسعه پیدا کند. ان شالله در یک سفر کربلا با هم همراه باشیم و به دعای خیر شما، امید بسته ام.

دانلود فایل سفرنامه: قدم نگار کربلا – اربعین ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید