| سید مهدی سیدی |  

هرگز گمان نمی کردیم جلسه ساده ای که در یکی از مساجد آران و بیدگل تشکیل شد روزی به یک جریان نورانی و هدایتگر تبدیل شود!

۳۱ تیرماه ۹۶ با کوشش عده قلیلی از دوستان آران و بیدگلی جلسه مختصری تشکیل و این ایده محوری مطرح شد که خوب است برای توانمندسازی و اتحاد اصحاب حوزه فرهنگ جلساتی تشکیل شود. خیلی زود این ایده پا گرفت و با عنوان جلسات اندیشه ورزان فرهنگی شهرستان آران و بیدگل، سر و شکل پیدا کرد. به طور متوسط هر چهار هفته جلسه ای تشکیل شده و تاکنون شمارگان آن به ۲۶ نشست رسیده است. دو سال و نیم از شروع این حرکت گذشته و هر روز برکات تازه و فضیلت های درخشانی بر مسیر آن جلوه گری کرده است.

جمع کثیری از فعالان فرهنگی اجتماعی در این جلسات حاضر شده و ضمن مباحثه و آزاداندیشی، برخی مسائل حوزه فرهنگ را به صورت تخصصی بررسی کرده اند.

این جلسات وابستگی سازمانی به هیچ نهاد و ارگانی ندارد و همواره در قواره یک حرکت خودجوش مردمی، مدعی نگاه علمی به مسائل جامعه بوده است.

در فصل جدید جلسات، موضوع محوری جلسه را صحیفه خوانی امام خمینی (ره) قرار داده ایم و به صورت نرم نرم و با حوصله می کوشیم با بازخوانی بیانات امام در سال های ۶۸ ۶۷ رویکردهای فرهنگی انقلاب اسلامی ایران را استخراج کنیم.

امروز، ذهن های بسیاری درگیر مباحث این جلسات شده و مجموعه های فرهنگی بسیاری از این حرکت حمایت می کنند. باید متوجه باشیم که با ظرفیت سازی بیشتر خواهیم توانست در سایه سار اینگونه حرکت های سالم، نسلی ممتاز، متفکر و مطالبه گر در حوزه فرهنگ پرورش دهیم. ان شاء الله

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید