| سید مهدی سیدی |

 دوستان متعددی دارم که هروقت مشکلات زندگی شان زیاد می شود و یا در ازدواج و مسکن و اشتغال به گره کوری می خورند، پی‌جوی دعانویس می شوند؛ کسی که بتواند با نوشتن یک کاغد و یا توصیه یک وِرد صدتایی مشکل آن ها را حل کند.

گرچه از اساس نمی شود دعانویسی را رد کرد، اما اساسا نوشتن دعا برای حل مشکلات باید توسط آدم های اهل عرفان و معرفت صورت پذیرد؛ که البته تعدادشان در اطراف ما آنقدرها زیاد نیست و اگر هم باشد هیچ معیاری برای صدق و عرفان شان موجود نیست. ضمن آنکه در این وانفسای اقتصادی دکان و دم و دستگاه هم زیاد شده تا زن ها و مردها را تلکه کنند.

دو توصیه به دوستان عزیزم!

۱) ما به راحتی می توانیم با صدق نیت و اخلاص، خواسته هایمان را مستقیم و بلاواسطه از خدا بگیریم پس ناامید نباشید و بیخود دنبال دکان های بزک کرده دعانویسی راه نیفتید.

۲) اگر هم می خواهید دعاهای خاصی پیدا کنید مستقیم سراغ مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی بروید؛ حتما برایتان کفایت می کند. از دعاهای مشهور مثل ندبه و کمیل و عاشورا و جامعه و عدیله و مشلول و صباح و … غفلت نکنید؛ بعضی از اذکار قرآن هم هست که مشکل گشاست؛ مثل ذکر یونسیه؛ پس لقمه را دور سر نچرخانید و بی جهت پول و انرژی خود را هدر ندهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید