| سید مهدی سیدی |

 ۱- شهادت یک اتفاق یا حادثه کور نیست؛ یک انتخاب هوشمندانه است توسط شهید و یک عطای مهربانانه است از جانب حق. شهادت لباس تک سایزی است که به هرکس نمی پوشانند.

 ۲- حاج قاسم در ایام فاطمیه س، نزدیکی های عتبات و کاظمین شهید شد. او چهل سال دنبال شهادت دوید و حالا در سن ۶۳ سالگی به معراج رفت؛ در همان ۶۳ سالگی سن رسول الله ص و امیرالمومنین ع.

 ۳- حاج قاسم خیلی پیشتر از این هم می توانست شهید شود، در کوه های سوریه یا دشت های عراق و یا در مسجدی در کرمان به دستان داعش یا منافقین و نفوذی ها؛ اما حکمت و تقدیر آن است که با گلوله مستقیم آمریکایی ها شهید شود.

 ۴- از اسرائیل بعید نبود که مقام رسمی یک حکومت را ترور کند، اما در تاریخ معاصر آمریکا این ماجرا کم سابقه است که اینچنین آشکار و به دستور رئیس جمهور، یک ژنرال نظامی رسمی را با حوزه نفوذ جهانی، ترور کنند؛ آن هم سردار جان برکفی که نماد مبارزه با تروریست و داعش بوده است.

 ۵- در منطق نظامی و انقلابی، ما مامور مقابله به مثل هستیم؛ یعنی باید سپاه ما – تاکید می شود سپاه ما – یک یا چند ڑنرال عالی رتبه آمریکایی را بزند و به صورت رسمی بیانیه داده و بلافاصله رئیس جمهور ما کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند؛ و البته طبیعتا حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق و بسیج سوریه و یمن و بحرین هم جداگانه باید به مسوولیت انتقامی خود عمل کنند.

 ۶- ماجرای ترور حاج قاسم باید نقطه پایانی بر عملکرد سیاستمتداران غربزده ایرانی باشد؛ دیگر هیچکس نباید نه به مذاکره آمریکایی دل ببندد و نه حتی راجع به آن ابراز تمایلی کند.

 ۷- نه ایران و نه آمریکا نمی خواهند جنگی در منطقه آغاز شود؛ اما به هر تقدیر در چند روز آینده انتقام سختی متوجه آمریکا خواهد بود و این حوالی، به جهنم آمریکایی ها تبدیل خواهد شد. دستور تخلیه آمریکایی ها از عراق نشان می دهد سران آمریکا انتقام را قطعی دانسته اند و اینگونه پذیرفته اند که در برابر انتقام ایران، پاسخ جدیدی ندهند.

 ۸- آمریکایی ها با این خطا، غلط استراتژیک مهمی انجام دادند؛ موج شهادت خواهی و انقلابی گری، ایران و منطقه را در برخواهد گرفت. ابعاد مساله بسی عمیق تر از چند توئیت و بیانیه و فراتر از تعویض عکس پروفایل و پیراهن مشکی خواهد بود.

 ۹- این حرف نه اغراق است نه بازارگرمی، اسرائیل را نابود شده بدانید و بدانید که آمریکا آخرین پله های تمدن را در حال پایین آمدن است. معادلات بین المللی به یکباره دگرگون می شود. ائتلاف بین المللی علیه ایران به فروپاشی رسیده و آمریکا ناچار است در مرزهای خود چنبره زده و از امنیت ملی اش دفاع کند.

 ۱۰- والعاقبه للمتقین؛ تقوا پیشه کنیم تا عاقبت به خیر شویم؛ ان شاءالله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید