| سید مهدی سیدی | 

  1. مجموع آراء ایرانیان در انتخابات، به هر میزان که بالاتر باشد، ایمنی‌بخش کشور در رقابت‌های بین‌المللی است؛ مقاومت ما را در برابر بیگانگان، کم‌هزینه می‌کند و وزن ایران را در معادلات فرامنطقه ای بالاتر می‌برد؛ همزمان چشم طمع بیگانگان را کور و قدرت ما را در منطقه تعیین‌کننده می‌کند.
  2. مشارکت در انتخابات، به ما انگیزه می‌دهد مسائل کشور را با جدیت دنبال کنیم. وقتی به کسی رأی می‌دهیم آنوقت حساسیت‌مان نسبت به مسائل کشور بالاتر می‌رود. طبیعتا نمایندگان مجلس و مصوباتشان را با جدیت بیشتر دنبال می‌کنیم. پس به نسلی فعال و مطالبه‌گر تبدیل می‌شویم.
  3. با مشاهده نتیجه انتخاب و بازخورد گرفتن از عملکرد نمایندگان‌مان، به مرور به سطح بالاتری از دانش سیاسی دست می‌یابیم تا در انتخاب‌های بعدی قوی‌تر و تشکیلاتی‌تر عمل کنیم. پس حضور تک تک افراد با انگیزه کافی در هر دوره انتخابات می‌تواند در میان‌مدت نوعی از تحزب و کار تشکیلاتی سازمان یافته را در ایران نهادینه کند.
  4. با مشارکت در انتخابات ناچار می‌شویم برای انتخاب بهترین‌ها بکوشیم. پس برای مدتی مسائل کشور را با دقت و وسواس عمیق‌تری تعقیب و مطالعه می کنیم. اینچنین می‌شود که در ذهن ما ایده ها و افکار تازه‌ای برای پیشرفت ایران شکل می‌گیرد.
  5. با شرکت در انتخابات سطح مطالبه‌گری ما به مرور عمیق‌تر می‌شود و می‌توانیم از مسائل کم‌اهمیت و شوهای تبلیغاتی عبور کرده و به مسائل زیربنایی دست پیدا کنیم. این اتفاق بلوغ سیاسی مدیریتی در کشور را بالا می‌برد و به مرور نامزدهای نسل بعد را عاقل‌تر و کارآمدتر می‌کند.
  6. مرورِ وضعیت کاندیداها و مواجهه با بعضی بی‌وفایی‌ها و یا منفعت‌طلبی‌ها، ما را به این نتیجه می‌رساند که باید کم‌کم جوانان پاکباخته را وارد گود سیاست کنیم، و با کادرسازی و آماده‌سازی آنان، سعی کنیم رده بعدی سیاستمداران این سرزمین قوی‌تر و سالم‌تر باشند.
  7. شرکت در انتخابات جنسی از امید و انگیزه در دل ما ایجاد می‌کند. مشارکت در سرنوشت همیشه اشتیاق‌آفرین است حتی اگر گزینه مد نظر ما رأی نیاورده باشد.

پس اولویت ما حضور حداکثری و نفر به نفر در انتخابات پیش روست؛ بکوشیم همگان را برای حضور پای صندوق‌ها، اقناع کنیم و با حضور تمام‌قامت یک جشن ملی و یک افتخار بین المللی بیافرینیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید