| سید مهدی سیدی |

خیلی اوقات کم‌کاری‌‌های خود را ‌گردن محیط می‌اندازیم؛ و سعی می‌کنیم با دلایل مسخره، ظرفیت و توان خود را ناچیز نشان دهیم تا مبادا دیگران از ما انتظار ویژه‌ای داشته باشند؛ تا بتوانیم همین زندگی بی‌حال و بی‌خاصیت را ادامه دهیم بی‌آنکه کسی صلاحیت مؤاخذه ما را پیدا کند؛ با همین ترفند زندگی‌هایی ساخته‌ایم پر از توجیه و چانه‌زنی!

راه‌حل‌ این بحران شخصیتی، مراجعه به الگوهاست؛ امام خمینی (ره) نمونه بی‌نظیر و درمانگری پیش روی ماست؛ مرور زندگی او به ما اثبات می‌کند ظرفیت آدم‌ها بسیار بیشتر از حد و اندازه‌ای است که باور کرده‌اند؛ هر انسان می‌تواند خود را متحول کند آنگاه با نور وجودش عالمی را به تحول بکشاند. امام خمینی نشان داد ظرفیت آدمی، آنچنان وسیع و عمیق است که می‌تواند با تزکیه، پا جای پای انبیا و رسولان بگذارد؛ آن‌وقت است که بر تن مرده دیگران روح می‌پاشد.

 امام عزیز؛ هدیه لطیفانه خدا بر زمین و زمان ما بود

امام خمینی بزرگ، بر همه ما ثابت کرد که می‌توان در خیابان سیاست قدم زد اما آلوده نشد؛ می‌شود قدرتمند بود اما مشق قدرت نکرد؛ می‌شود حاکم بود اما در بند شیطان نشد؛ می‌شود با دشمنان غلیظ و شدید بود اما برای محرومان جان داد و فدا شد؛ می‌توان به میهن عشق ورزید اما مرزها را از دعوای زمینی به عقیده‌های آسمانی جابجا کرد.

امام خمینی اثبات بزرگ روزگار ما و بی تردید حجت آشکار خدا و معجزه جاوید قرن بود. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید