| سید مهدی سیدی |

 امام آمد اما هنوز از بالای پلکان هواپیما پایین را می‌نگرد؛ و این «هنوز» ادامه دارد چون این انقلاب تمام‌شدنی نیست. هنوز مردمان بسیاری در انتظار تکمیل عدالت‌اند. این راهِ پیموده، هنوز تا مصر موعود فاصله‌ها دارد. جمعی از سرنشینان پرواز انقلاب، ممکن است سقوط کرده باشند و امام را بر صندلی‌های بوئینگ ایرفرانس، تنها رها کرده باشند، اما مردم هنوز آن پایین توی مهرآباد ایستاده‌اند و تا بهشت‌زهرای شهدا، خیابان‌ها را گلباران کرده‌اند که امام سوار بر بلیزر، از میان خیابان‌های یخ‌زده بهمن بگذرد و بگوید من توی دهن این دولت می‌زنم!

این انقلاب در همه ۴۰ و اندی سال خود صعودهای معجزه‌آسایی را تجربه کرده است اما این راه دماوندهای بسیاری پیش رو دارد.

هنوز نیل طغیانگر روبروی ماست و فرعون با هزاران لشکر و شمشیر و نقاب، تعقیب‌مان می‌کند. هنوز وقتش نشده که عصای موسی را به موزه بسپاریم. هنوز باید دریاها شکافت. هنوز عیسای مسیحادمی می‌خواهیم که نابینا شفا دهد. هنوز ابراهیم خلیلی می‌خواهیم که بت بزرگ را بشکند و خود با شتاب منجنیق، به میان آتش افکنده شود. هنوز چشم‌انتظار محمدیم تا از حراء برگردد و برایمان «اقرأ باسم ربک» بخواند. هنوز علی مرتضی می‌خواهیم که دربرابر توطئه ابوسفیان و ابوجهل در بستر پیامبر بخوابد و بی‌واهمه حق را نجات دهد. هنوز حسن‌ها می‌خواهیم تا زهرهای جعده را پیاله پیاله بنوشد و هنوز حسین‌ها می‌خواهیم که علی‌اصغر تشنه‌لب را به قربانگاه مکر و فریب بزید ببرد و برای عدالت قربانی دهد.

امام آمد اما هنوز پرواز انقلاب فرود نیامده است. این انقلاب چون راسته کتاب‌فروش‌ها نیست که عده‌ای دادزن برایش مشتری بجویند. این انقلاب از جان می‌گذرد تا به جان برسد؛ و هنوز دو جبهه رخ در رخ ایستاده‌اند. هنوز بدر و احزاب و احد در پیش است. هنوز مستضعفان هر نیمه‌شب «وَ نُریدُ اَن نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفوا فِی الاَرض» می‌خوانند.

دانش‌آموزی ما تمام شد، اما انگار کسی «بوی گل و سوسن و یاسمن آمد» نمی‌خواند. انگار دیگر معلمی روی تخته‌سیاه نمی‌نویسد: «۲۲بهمن روز از خود گذشتن». اما دهه فجر، کنکور نیست که حذفش کنند، کتاب درسی نیست که قدیمی شود، «والفجر و لیال عشر» هیچگاه تمام نمی‌شود، چون روز خدا تا قیام قائم ادامه دارد؛ و «ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم.» (امام خمینی)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید