| سید مهدی سیدی |

 

حضرت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی

با سلام و احترام؛ انتخاب شما را به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران اسلامی تبریک عرض می‌کنم.

اصلی‌ترین نشان و نمایش شما، ستیز با فساد است؛ بارها در توجیه دلایل حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری تأکید کردید در قوه قضائیه به دنبال مبارزه با مفسدان بوده‌اید و حال می‌خواهید در قوه مجریه با ریشه‌های فساد مبارزه کنید؛ که صد البته این مبارزه سخت‌تر، طاقت‌فرسا‌تر و ظریف‌تر است. امروز همه آنانی که به شما رأی داده‌اند و حتی آنان که به هردلیل با صندوق‌های رأی آشتی نکرده‌اند، در انتظار تحقق این هدف، شما را با جدیت رصد می‌کنند.

دست‌های آلوده بسیاری است که باید از سفره مردم کوتاه شود. باندهای درهم‌تنیده‌ مخوفی است که باید ازهم‌پاشیده شود. شاهراه‌های پنهان فراوانی است که از زیرگذر قانون رد شده و باید تمام حفره‌های مرموز آن کور شود. فامیل‌های هزارچهره‌ای است که باید هرچه‌زودتر نقاب از صورت‌ مکارشان برداشته شود. در این برهه حساس و در این دادگاه تاریخی، مستضعفان زیادی هستند که باید گرد مظلومیت از رخسارشان برداشته شود تا در پایگاه عزت و قدرت بنشینند.

گرچه به تعبیر شما فصل مهربانی و همدلی آغاز شده است اما بغض‌های فروخورده‌ای است که در حنجره مظلومان پنهان مانده و انتقام‌های نیمه‌تمامی است که باید به سرانجام برسد.

ملتِ در صحنه از شما می‌خواهند که برای اقتصادشان کاری کنید؛ تورم بیداد می‌کند، نان از سفره‌ها رفته و جان به احتضار درآمده است. ارزش پول ملی، در پی ناکارآمدی‌های قلدرانه، به یغما رفته و بضاعت تولیدگران به خاک سیاه نشسته است. اصلاح این روند معیوب و آزاردهنده، به برنامه روشن و عملیاتی، و مهم‌تر از آن به غیرت و اراده محتاج است.

جناب آقای رئیسی!

آنچنان‌که از اقبال عمومی و انعکاسات رسانه‌ای هویداست، آمدن شما وفاق و اجماع خوبی ایجاد کرده و خون تازه‌ای بر قلب خسته میهن جاری ساخته است. مبادا این امید تازه‌جوانه‌زده با سرمای زودرس زمستان، خزان شود. چه بسیار سهم‌خواهان بی‌انصافی که مثل همیشه در ردیف منصب و قدرت، در برابر انتخاب شما، زنبیل گذاشته و به چانه‌زنی مشغولند. مبادا مانند سایر رؤسای جمهور برای خود، حواریون و نزدیکانی بپرورید که اجازه ندهند از ظرفیت عظیم نخبگان و استعدادهای جوان این کشور مطلع شوید.

ما شما را به‌عنوان چهره‌ای مردمی، اهل معنا و از تبار فضیلت می‌شناسیم؛ اما صندلی پاستور، ساحری فریبنده است؛ مراقب باشید کابینه انتخابی، شما را پشت درهای بسته و شیشه‌های دودی ضدگلوله محصور نکنند و کاری نکنند که شما قیمت میوه و گوشت و اجاره‌بها را فقط از طریق بولتن‌ها و توئیت‌ها تجربه کنید.

امیدوارم این حرف‌های صریح و جوانانه را بر دلسوزی و مصداق «النصیحه لائمه المسلمین»، حمل کنید.

شهروندی که به شما رأی داده است – سید مهدی سیدی

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید